еМагазин

Tag : ден

МАКЕДОНСКО

Петти мај прогласен за Ден на македонскиот јазик

Редакција
Владата на денешната редовна 130-та седница донесе одлука 5 мај да биде прогласен за Ден на македонскиот јазик како празник од работен карактер. – Одлуката
ЖИВОТ

Денеска се одбележува денот на лицата со аутизам: Повеќето од нив доживуваат дискриминација на различни полиња од животот

Редакција
Здружение за унапредување на квалитетот на животот на лицата со аутистичен спектар на нарушување „Сина Светулка“ – Скопје оваа година ја поддржува кампањата на Аутизам
Локално

Црн предновогодишен ден за пешаците: Повредени едногодишно и шестгодишно дете

Никола Осило
На 31.12.2018 година околу 20,00 часот во Скопје на улица „Македонска Косовска Бригада“  С.С.(36) од Скопје управувајќи патничко моторно возило „Ланчиа“ со скопски регистарски ознаки