еМагазин

Tag : директор

Македонија ТОП СТОРИИ

Кој е Зоран Ангеловски, првиот директор на ОТА, која ќе го следи прислушувањето

Редакција
Зоран Ангеловски е првиот директор на новоформираната Оперативно техничката агенција (ОТА), која ќе има задача да го следи прислушувањето, кое повеќе нема да биде во Управата...
Бизнис

Филип Мишевски нов генерален директор на „Хотели Метропол“

Никола Осило
Поради оставка на генералниот директор и извршен член на Одборот на директори на „Хотели Метропол“ АД Охрид, Зоран Михајлоски се изврши промена и на негово...
Локално

Нова кривична пријава за поранешниот градоначалник на Василево

Никола Осило
СВР Струмица поднесе кривична пријава против В.С. (51) од село Едрениково, општина Василево и Л.Н. (45) од село Василево поради постоење основи на сомнение за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

МЕПСО вработува, плата до 52.200 денари

Никола Осило
АД МЕПСО распиша оглас за засновање на работен однос со три работници за извршување на работи на неопределено време. Се бараат координатор во Кабинет на...
Локално

Кривична пријава за директор на средно училиште во Гостивар

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против И.Д.(38) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на службена...
Локално

Директор од Демир Хисар вработувал сред избори

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Демир Хисар поднесе кривична пријава против П.Н.(47) од Демир Хисар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „злоупотреба...
Македонија

Зоран Ангеловски ќе биде директор на ОТА

Редакција
Зоран Ангеловски треба да биде именуван за директор на Оперативно техничката агенција ОТА, потврди министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски при денешната посета на општина...
Македонија

Ќе се обелоденат ли имињата на кандидатите за директор на ОТА и на Државниот завод за ревизија?

Никола Осило
Собраниската комисија за прашање на изборите и именувањата денес треба да одржи седница на која меѓудругото ќе се утврдуваат предлозите за избор на директор на...
Бизнис

Градски енергетски системи вработува директор и раководители: Плати до 61.000 денари

Никола Осило
Градски енергетски системи АД Скопје објави оглас за вработување на три лица.Се бара директор за основна плата од 61.000 денари, со завршен Машински факултет, работно...
Македонија ТОП СТОРИИ

Што пишува во биографијата на Сашо Тасевски, новиот директор на БЈБ

Никола Осило
Новиот директор на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски, кој денеска ја презеде должноста е роден на 19.10.1972 во Скопје. Тој е магистер по криминалистика...