еМагазин

Tag : Драчево

Македонија ТОП СТОРИИ

Здравствените работници на удар: Нападната медицинска сестра во поликлиниката Драчево

Никола Осило
На 06.09.2019 околу 20,50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиника Драчево Ј.Г.(41) физички ја нападнал М.Л.(60), медицинска сестра, информира, МВР. Против Ј.Г....
Локално

Исчезна маж од Драчево кој боледува од склероза

Никола Осило
На 01.08.2019 во 04 часот во Полициската станица Драчево З.Н.(41) од Скопје пријавил дека од домот се одалечил неговиот вујко Б.В.(58) кој боледувал од склероза, информира МВР....
Локално

Татко си ја бара ќерката: Малолетно девојче од Драчево побегнало од дома

На 25.05.2019 година во 09,00 часот во Полициската станица Драчево К.Л.(55) пријавил дека од домот се одалечила неговата ќерка К.Л.(15) и најверојатно е заедно со момче, кое...
Локално

Детали за трагичната сообраќајка кај Драчево: „Реното“ удрило во камион за отпад

Никола Осило
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид на местото на тешката сообраќајна несреќа во близина на Драчево, во која пет лица го...
Локално ТОП СТОРИИ

Починале на место: Познат идентитетот на петтемина загинати во сообраќајката кај Драчево

Никола Осило
Возачот и четворицата патници од возилото „рено 5“ се загинатите лица во сообраќајната несреќа што е случи синоќа на булеварот „Борис Трајковски“ пред скопската населба...
Локално

Му фрлил бомба во домот во Драчево: Оштетени „Ауди“, „Рено“ и „Голф“

Никола Осило
На 23.04.2019 година околу 04.13 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Партизански пат“ во населба „Драчево“, во дворот од куќата на Н.И.(25),...
Локално

Драчевчанец си ја бара сопругата

Никола Осило
На 11.02.2019 година во 20.30 часот во Полициската станица Драчево, Д.П.(44) пријавил дека истиот ден од домот во непознат правец се оддалечила неговата сопруга Д.П.(40),...
Локално

Опожарена куќа во населба Драчево: Пожарникарите до зори се бореле со оганот

Никола Осило
Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје ноќеска интервенирала на пожар кој избувнал во куќа лепенка на улицата „Стари Новаќиња“ во населбата Драчево. Опожарени биле околу...
ЧИСТА ОКОЛИНА

Дивата депонија со канцероген линдан во Драчево ќе се огради до крајот на годината, кога ќе се анализира почвата не се знае

Редакција
Министерството за животна средина и просторно планирање, до крајот на годината ќе го огради просторот во Драчево на кој постојат сомневања дека се наоѓа дивата...
Локално

Триесетдневен притвор за 20-годишникот од Драчево кој со нож ја уби својата баба

Редакција
По предлог на јавен обвинител на 20-годишното момче од Драчево, кој со нож ја уби својата баба му е определен 30-дневен притвор. – Надлежен јавен...