еМагазин

Tag : Фабрика Карпош

Бизнис

„Фабрика Карпош“ ја удвои добивката

Никола Осило
„Фабрика Карпош“ за периодот од 1 јануари до 30 септември 2019 оствари добивка 2,1 милиони денари, што е зголемување во однос на истиот период минатата...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Фабрика Карпош“ му го презеде приматот на „Пуцко Петрол“ според вредноста на добиените тендери од општините во 2018 година

Редакција
„Фабрика Карпош“ од Скопје му го презеде приматот на „Пуцко Петрол“ според вредноста на добиените тендери од општините во 2018 година, се вели во истражувањето...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Фабрика „Карпош“ прослави 70 години постоење

Редакција
Градежната компанија Фабрика Карпош АД прослави 70 години од своето постоење. Компанијата која е основана пред 70 години е специјализирана во нискоградбата, високоградбата, производството на...