еМагазин

Tag : гориво

Локално

Платил за гориво со фалсификувани банкноти од 1.000 денари

Никола Осило
На 14.07.2019 околу 23.55 часот во Полициската станица било пријавено дека не бензинска пумпа во с.Удово, валандовско, непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на општина Аеродром за набавка на гориво вреден 36.000 евра

Никола Осило
Општина Аеродром по распишаниот тендер за набавка на моторно гориво за возилата во сопственост на Општина Аеродром склучи договор со друштвото за трговија на нафтени
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на МВР за набавка на екстра лесно гориво вреден 1,3 милиони евра

Никола Осило
Министерство за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно гориво (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на гориво вреден 12,9 милиони денари

Никола Осило
Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на гориво за моторни возила склучи договор со друштвото
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Редакција
Нафтената компанија „Пуцко петрол“ од селото Пласница последниве недели повторно е актуелна. Таа годинава се најде на листата на компании кои добија најмногу државни и
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „М.Ж. Транспорт“ за набавка на дизел гориво

Никола Осило
„М.Ж. Транспорт“ АД-Скопје по распишаниот тендер за набавка на дизел гориво и нафтени деривати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“
Бизнис ТОП СТОРИИ

МВР распиша тендер за купување горива вреден 27,7 милиони денари

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ распиша оглас за набавка на гориво со вредносни ваучери. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 27.750.000 денари, а главен
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Тежок“ тендер: МВР купува екстра лесно гориво за 70 милиони денари

Никола Осило
Министерството за внатрешни работи на РМ распиша тендер за набавка на екстра лесно 1 (ЕЛ-1) гориво. Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 70.000.000 денари, а
Бизнис

Горивата поевтинуваат за половина денар по литар

Редакција
Бензините и дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Макпетрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „Македонска пошта“ за набавка на гориво

Никола Осило
„Македонска пошта“ по распишаниот тендер за набавка на гориво за транспортни средства (Еуродизел (Д-Е V) и Еуросупер БС 95) склучи договор со „Макпетрол“ АД Скопје.