еМагазин

Tag : гориво

ЧИСТА ОКОЛИНА

Бротче потона во Студенчишкиот Канал, дел од горивото се излеа во Охридското Езеро

Редакција
Бротчето „Лихнида“ потона во Студенчишкиот Канал кај Билјанините Извори, по што дел од горивото од пловилото заврши во водите на Охридското Езеро. Екипи од Капетанијата...
Бизнис

„Лукоил“ го доби тендерот на УЈП за набавка на гориво вреден 130.000 евра

Никола Осило
Министерство за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на гориво за службените возила склучи договор со друштвото за трговија на...
Бизнис

Поскапуваат дизелот и екстра лесното масло за домаќинство

Редакција
Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ ќе се продаваат по цена повисока за половина денар, а цената на ЕУРОСУПЕР 95...
Бизнис

Метанско гориво достапно и на бензинската станица на „Макпетрол“ во Гевгелија

Редакција
Продолжува инвестицискиот циклус во сопствените капацитети на најголемата компанија за нафта и нафтени деривати во државата, „Макпетрол АД“, информираат од компанијата. Од денеска, на бензинската...
Локално

Платил за гориво со фалсификувани банкноти од 1.000 денари

Никола Осило
На 14.07.2019 околу 23.55 часот во Полициската станица било пријавено дека не бензинска пумпа во с.Удово, валандовско, непознат возач со патничко возило „Фолксваген Пасат“ со...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на општина Аеродром за набавка на гориво вреден 36.000 евра

Никола Осило
Општина Аеродром по распишаниот тендер за набавка на моторно гориво за возилата во сопственост на Општина Аеродром склучи договор со друштвото за трговија на нафтени...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на МВР за набавка на екстра лесно гориво вреден 1,3 милиони евра

Никола Осило
Министерство за внатрешни работи по распишаниот тендер за набавка на екстра лесно гориво (ЕЛ-1) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на СОЗР на Владата за набавка на гориво вреден 12,9 милиони денари

Никола Осило
Службата за општи и заеднички работи на Владата на Република Македонија по распишаниот тендер за набавка на гориво за моторни возила склучи договор со друштвото...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е Исмаил Јахоски, чија компанија „Пуцко петрол“ „растура“ на тендери

Редакција
Нафтената компанија „Пуцко петрол“ од селото Пласница последниве недели повторно е актуелна. Таа годинава се најде на листата на компании кои добија најмногу државни и...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Пуцко петрол“ го доби мултимилионскиот тендер на „М.Ж. Транспорт“ за набавка на дизел гориво

Никола Осило
„М.Ж. Транспорт“ АД-Скопје по распишаниот тендер за набавка на дизел гориво и нафтени деривати склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Пуцко петрол“...