еМагазин

Tag : хакатон

Техно

Добротворниот хакатон KindHack по втор пат во Скопје

Редакција
По успешното прво издание на добротворниот хакатон KindHack, поддржан и организиран од Symphony Solutions, ви го најавуваме неговото второ издание, кое ќе се случува на...