еМагазин

Tag : изборен

Македонија ТОП СТОРИИ

Ќе се договорат ли СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ за промена на изборниот модел, за да „ќар“ имаат и другите партии

Редакција
Претседателот Стево Пендаровски информираше дека дава подршка на иницијативaтa на неколку политички партии за реформа на изборниот модел преку измена на Изборниот законик, за создавање пропорционален изборен...
Македонија

Силјановска обвинува за тешки злоупотреби во изборниот процес

Редакција
За жал и покрај јавните заложби на дел од политичките структури дека Македонија мора да има чист фајл во однос на изборите од што зависи...