еМагазин

Tag : кафуле

Локално

Пожарникарите цела ноќ се бореле со огнот кој го зафати кафулето „Фонтана“

Редакција
Во пожар ноќеска целосно изгоре кафулето „Фонтана“ во трговскиот центар „Мавровка“ во Скопје. Пожарот бил пријавен во Територијалната противпожарна бригада на Град Скопје во 01:30...
Локално

Повторно бомба кај прилепското кафуле „Кафе Ин“, Обвинителство ја вештачи

Редакција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Прилеп изврши увид во кафе бар “Кафе Ин” каде вчера вечерта околу 23.30 часот во саксија за цвеќе...
Локално

Отстранета рачната бомба која ги вознемири прилепчани

Редакција
Единицата за антитероризам ја отстрани експлозивната направа – рачна бомба што беше пронајдена денеска околу пладне крај кафе-барот „Кафе ин“ во центарот на Прилеп. Според...
Локално

Рачна бомба поставена кај кафуле во центарот на Прилеп

Редакција
Отстранета е експлозивната направа – рачната бомба која беше пронајдена крај кафе-барот „Кафе ин“ во центарот на Прилеп. Полицијата почна да го ослободува просторот за...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Едно поинакво место во скопската чаршија: Coffe Corner

Редакција
Последниве неколку години се отворија неколку нови нови кафулиња во скопската чаршија, а едно од нив е и Coffe Corner, кое се наоѓа зад црквата Св....