еМагазин

Tag : кандидати

Политика

Конвенција на ВМРО-ДПМНЕ: Почна гласањето, делегатите бираат меѓу деветте кандидати

Редакција
Делегатите на ВМРО-ДПМНЕ почнаа да гласаат за избор на еден од деветте пријавени кандидати за претседател на државата. На гласачките ливчиња кандидатите се испишани по азбучен
Политика ТОП СТОРИИ

ВМРО-ДПМНЕ денеска на Конвенција избира претседателски кандидат: Деветмина во трка

Редакција
ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе го избере претседателскиот кандидат на Конвенцијата која ќе се одржи во Домот на култура „Браќа Миладиновци“ во Струга. Конвенцијата, како и претстојната кампања
Политика

Денеска селекција, а утре избор на нови членови на Антикорупциската комисија

Редакција
Во Собранието денеска треба да се состане Комисијата за селекција, која треба да го изврши да го изврши рангирањето на кандидатите за идни членови на
Политика

Од 57 кандидати ќе се избира седумчлената Антикорупциската комисија

Редакција
Вкупно 57 кандидати ќе се најдат во процесот за избор на седумчлената Антикорупциската комисија. Претседавачот со Комисијата за селекција на кандидатите, пратеникот Мухамед Зекири денеска
Политика

Двајца од десетте можни кандидатии за претседател на држвата, чии рејтинг го мери СДСМ се Албанци

Редакција
Премиерот Зоран Заев и лидер на СДСМ, кој информираше дека во партијата се мери рејтингот на дестина можни кандидати за претседател на држвата, во емисијата „200“
Политика

СДСМ го мери рејтингот на десет можни кандидати за претседател на државата

Редакција
Централниот одбор на СДСМ ќе се одржи во петок, а дебатата за консензуален кандидат е во тек, одговори денеска на новинарско прашање премиерот Зоран Заев
Политика

Само седум кандидати се пријавиле за Советот за граѓански надзор врз ОТА

Никола Осило
Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата и на денешната седница останаа на партсиките ставови по однос на Предлог одлуката за избор
Бизнис ТОП СТОРИИ

Владата вработува 13 лица, плата до 31.414 денари

Никола Осило
Агенцијата за администрација објави оглас за за вработување на 13 државни службеници во Владата на Република Македонија – Секретаријат за европски прашања. Се бараат кандидати
Бизнис

„Саудиа ерлајнс“ регрутирa кандидати од Македонија

Редакција
Водечката авиокомпанија од Блискиот Исток, Saudia Airlines, објави оглас за регрутирање на кандидати од Македонија. Saudia Airlines, која во 2017 година е избрана за “Најподобрената
Бизнис ТОП СТОРИИ

Царинската управа распиша оглас за вработување на 58 лица

Никола Осило
Царинската управа распиша оглас за вработување на 58 извршители на определено работно време, поради привремено зголемен обем на работа, до крајот на тековна фискална година