еМагазин

Tag : кавадарчанец

Локално

Млад кавадарчанец добил убодна рана при прослава на Новогодишните празници

Редакција
На 02.01.2020 во 05.45 часот во Полициска станица Кавадраци било пријавено дека во Општа болница Кавадарци бил донесен Ѓ.Ј.(18) од Кавадарци, со убодна рана, информира...
Локално

Рекорд за Гинис: Кавадарчанец 10 години крадел вода за наводнување на лозјето

Никола Осило
СВР Велес – Полициската станица Кавадарци поднесе кривична пријава против З.Ј.(45) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“ на вода,...
Локално

Кривична пријава за кавадарчанец кој заедно со девојката дилале хероин

Никола Осило
Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кавадарци поднесе кривична пријава против Ѓ.И.(33) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривичнo делo „неовластено производство и...
Локално

Кавадарчанец обвинет за обид за убиство и противправно лишување од слобода на своја пријателка

Редакција
Триесет и седумгодишен кавадарчанец кој со нож во јуни годинава ја прободе својата пријателка е обвинет обид за убиство и противправно лишување од слобода. – По...
Локално

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во обид

Редакција
Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела тешки...