еМагазин

Tag : кенгури

Забава

(Видео) Зоолошката градина во живо од живеалиштето на валаби кенгурите

Редакција
Корона вирусот за жал не доволува групирање и опуштени прошетки поради што скопската Зоолошка градина е затворена за посети. Но, оттаму речиси секојдневно се вклучуваат...
Свет ТОП СТОРИИ

(Фото) Конечно убава вест од Австралија: Со хеликоптери се истура храна за дивите животни

Редакција
Владата на Нов Јужен Велс во Австралија реши да ангажира хеликоптери за да се истураат моркови и компири за одредени видови кенгури кои ги преживеаа...