еМагазин

Tag : комарец

Балкан ТОП СТОРИИ

Во Србија двајца заразени со вирусот Западен Нил, заразени комарци регистрирани на три локации

Редакција
Од Институтот за јавно здравје на Војводина соопштија дека во Србија се потврдени два случаи на заразени со вирусот Западен Нил, пациентите се на болничко...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Кои се најчести убоди од инсекти и како да се заштитите?

Редакција
Во нашата убава земја ретко кој останува рамнодушен на убавите прошетки во пролет и лето. Повеќето од нас знаат за популарните препораки за заштита од...