еМагазин

Tag : комплекс

Бизнис

„Лимак“ – изведувачот на комплексот „Diamond of Skopje“ рангиран на 67-мо место меѓу најдобрите градежни компании во светот

Никола Осило
Изведувачот на грандиозниот проект „Diamond of Skopje“, Limak Construction, е рангиран на 67-мо место на листата на 250 најдобри градежни компании од светот. Со исклучително...
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Како ќе изгледа новиот комплекс „Ист гејт“ што ќе се гради на поранешен Скопски саем

Редакција
„Ист гејт“ ќе биде нов модерен простор во македонската престолнина на само три километри од централниот плоштад. Инвестицијата изнесува 350 милиони евра и ќе се...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Тодоровиќ за „Македонско село“ треба да плати 43.000 евра и да ја подмири киријата за следните шест месеци

Редакција
Директорот на Службата за општи и заеднички работи (СОЗР), Пеце Мирчески, изјави денеска дека остварил средба со претставниците на менаџментот на „Тинекс“ и хотелот „Квинс“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Има ли веќе нови кандидати кои ќе го „рентаат“ Македонско село

Редакција
Менаџментот на Македонско село вчера преку Фејсбук најави дека комплексот од денеска ќе биде затворен. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот Македонско село донесе одлука...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Зошто ќе се затвори „Македонско село“: Економска неисплатливост или македонска работа

Редакција
„Македонска работа“, неспособна управа или економска неисплатливост, многумина се прашуваат кои се причините за затворање на комплексот „Македонско село“. И додека се чека на официјалното...
Бизнис

Се затвора комплексот „Македонско село“

Редакција
Комплексот Македонско село се затвора од утре, а менаџментот одлуката ја објави на Фејсбук. „Ве информираме дека менаџментот на комплексот Македонско село донесе одлука за...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Проект вреден 250 милиони евра: Како ќе изгледа новиот уникатен комплекс “Diamond Skopje” на Лимак холдинг

Редакција
Турската компанија „Лимак Холдинг“ ја започна изградбата на уникатниот мултифункционален комплекс “Diamond Skopje”. Како што најавија од компанијата во комплексот автентично ќе се вклопи и симболот...