еМагазин

Tag : Кондово

Локално

Воз удри во „Мазда“ кај Кондово: Повреден возачот на автомобилот

Никола Осило
На 31.07.2019 година во 07,30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на железничкиот премин од Ѓорче Петров кон с.Кондово се случила железничка незгода помеѓу...