еМагазин

Tag : контрола

Свет

Британско министерство за здравство: 80 отсто од дијагностицираните со корона вирусот немаат симптоми

Редакција
Министерството за здравство на Велика Британија соопшти дека 80 отсто од луѓето кои се позитивни на тестот за корона вирусот немаат никакви симптоми. Британскиот министер...
Македонија

20 здравствени работници од ГОБ „8 Септември во изолација, Бухова вели дека ситуацијата е под контрола

Редакција
Состојбата во ГОБ „8 Септември“ е под контрола. Околу 20 лица – доктори, медицински сестри и технички персонал се во домашна самоизолација по основ на...
ЧИСТА ОКОЛИНА

УСЈЕ: Вонредната контрола покажа дека работиме според европските и домашните стандарди

Редакција
Од Цементарница УСЈЕ денеска преку соопштение посочува дека резултатите од вонредната контрола на алтернативното гориво за потребите на компанијата уште еднаш докажале дека работат според...
Локално

Десет лица приведени при контрола на седум угостителски објекти во Скопје

Редакција
Десет лица се приведени вчера и денеска во периодот меѓу 23:00 до 04:00 часот во рамки на операцијата на СВР Скопје, Управата за јавни приходи,...
Бизнис

Владата нареди вонредна масовна контрола на квалитетот на детските играчки на македонскиот пазар

Никола Осило
Владата на вчерашната седница ја разгледа и усвои Информацијата за извршени контроли за квалитетот на детските играчки, што се продаваат на територијата на нашата држава,...
Техно ТОП СТОРИИ

Знаете ли дека постои софтвер за родителска контрола што децата гледат на интернет: Како да го инсталирате

Редакција
Во Македонија децата поминуваат од 2 до 9 часа дневно на интернет, покажува анкета на Агенцијата за електронски комуникациии. Анкетата покажува и дека голем број на...
Локално ТОП СТОРИИ

(Вознемирувачко видео) Полицаец и едно лице загинаа при вршење полициска контрола на скопската обиколница, откако во нив удри камион

Редакција
Полицаецот С.Б. кој беше потешко повреден во сообраќајната несреќа што се случи вчера кај скопската обиколница им подлегнал на повредите во Ургентниот центар, потврдија од...
Македонија

Финансиската полиција не влегла во ИВЗ, но денеска има примено пријава за финансиска контрола

Редакција
Управата за финансиска полиција во целост ги демантира објавените информации во одредени медиуми дека вчера од страна на овластени лица на Управата е извршен увид...
Локално

Сите детали: Активни 18 пожари, а шест ставени под контрола

Редакција
Од Центар за управување со кризи информираат каде се денеска има пожари, а кои се ставени под контрола. Битолски регион Пожарот кој започна на вчера...
Локално

МВР исконтролирале 49 автобуси во Скопје, 8 имале неисправни кочници

Редакција
Во вчерашната акција за контрола на автобусите и другите возила од јавниот превоз во Скопје, полицијата исклучила од сообраќај 14 aвтобуси, соопшти МВР. Од ЈСП...