еМагазин

Tag : крадци

Локално

МВР: Разбиена група крадци од Тетово

Редакција
Секторот за внатрешни работи Тетово расветли 12 „тешки кражби“ и две„тешки кражби во обид“ и до Основното јавно обвинителство Тетово вчера поднесе кривична пријава против...
Локално

(Фото) Само во Македонија: Ги фатиле на дело како крадат столб за улично осветлување

Редакција
Скопскиот градоначалник Петре Шилегов преку Фејсбук денеска соопшти дека крадци на столб за електрично осветлување во Чаир се фатени на дело откако биле пријавени од...
Локално

Крадци застрелале полицаец во Скопје

Редакција
На 08.12.2019 во СВР Скопје е пријавено дека во 17.00 часот на ул.„Методија Митевски“, пред продажен објект, полицискиот службеник Ј.Ј., кој во моментот не бил...
Локално

Двајца крадци фатени на дело во куќа во Куманово

Редакција
На 26.09.2019 во 00.20 часот, полициски службеници од СВР Куманово во двор од куќа на ул.„Народна револуција“ во Куманово ги лишиле од слобода А.А.(23) и...
Локално

Крадци и ја укрaле чантата од мотор во движење во Аеродром

Редакција
На 12.11.2018 година во 17,00 часот во Полициската станица Аеродром Д.К.Н.(61) пријавила дека истиот ден околу 16,10 часот на улица “Владимир Комаров“ од страна на...
Локално

Пожар во бутик во Скопје

Редакција
На 13.11.2018 година околу 04,00 часот е пријавено дека во бутик лоциран во трговски центар на улица „Јани Лукровски“ во Скопје избувнал пожар, при што...