еМагазин

Tag : Криволак

Локално

Товарен воз удри во Авганистанец кај станицата Криволак

Редакција
На 02.06.2020 во 16.38 часот било пријавено дека во непосредна близина на железничка станица „Криволак“, при разминување на два товарни воза помеѓу два колосеци, товарниот...
Локално

Им влегол дома и заканувајќи се со нож ја нападнал сопругата пред очите на сопругот

Редакција
На 04.04.2020 во 21,30 часот во Полициската станица Неготино С.Ј.(47) од с.Криволак пријавил дека во нивниот дом дошол А.Н. и физички ја нападнал неговата сопруга...
Локално

Приведен Полјак кој фотографирал воени објекти на Криволак

Никола Осило
На 15.08.2019 во 10,00 часот на излез од капијата на армискиот полигон „Криволак“-Неготино, сопрен бил полскиот државјанин Х.Л.Р.(54), информира МВР. По извршените проверки и преглед...
Македонија

(ВИДЕО) Како изгледаше воената вежба „Одлучен удар“ на Криволак

Редакција
Офанзивни операции на пешадиската баталјонска група на Армијата, заедно со припадниците на Националната гарда на Пенсилванија од САД, воздухоплови на Армијата, како и воздухопловот Б-52...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Мислам дека на Оливер најдобро му стои“: Твитерџиите за присуството на државната делегација на вежбата „Одлучен удар“

Редакција
Премиерот Зоран Заев со неколку министри и претседателот Стево Пендаровски денеска присуствуваше на воената вежба „Одлучен удар“ на Криволак. Фотографиите од настанот молскавично завршија на...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Заев, Пендаровски, Шекеринска, Османи, Спасовски, Николовски… со шлемови на „бојно поле“ во Криволак

Редакција
Премиерот Зоран Заев во придружба на министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска, вицепремиерот Бујар Османи, министерот за земјоделие, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, министерот...
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) На Криволак започна најголемата воена вежба во историјата на Македонија, „Одлучен удар“

Редакција
Над 2.700 припадници од армиите на шест држави, домаќинот Македонија, САД, Албанија, Бугарија, Црна Гора и Литванија на воениот полигон Криволак од денеска до деветти...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Воен туризам“ на Криволак: Странците плаќаат до пет илјади евра на ден за играње војна

Никола Осило
Американската војска и околу 2.000 војници од различни земји што ќе учествуваат во воената вежба „Одлучен удар“ се најновите гости на воениот полигон „Криволак“ кој...
Македонија ТОП СТОРИИ

Се разработи „Криволак“: Војската на САД ќе гаѓа со „Блек хок“ хеликоптери, а потоа 2.000 војници во „Одлучен удар“

Никола Осило
На Армискиот полигон „Криволак“ од денеска започнуваат вежбовни активности на припадници на Вооружените сили (ВС) на САД, кои до крајот на месецот ќе изведуваат повеќе...
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Специјалците на АРМ и МВР „напаѓаа“ терористички камп на Криволак

Никола Осило
Припадниците на АРМ и МВР, кои учествуваа на здружената вежба „Есенска бура-18“, денеска на армискиот полигон „Криволак“, демонстрираа координиран настап при справување со ситуации и...