еМагазин

Tag : Криволак

Македонија

(Фото) Како единицата на АРМ демонстрираше дека е со борбена готовност по НАТО-стандарди

Редакција
На армискиот полигон „Криволак“, припадниците на декларираната чета на воена полиција на АРМ, во склоп на програмата за денот на високи гости на вежбата „Македонски...
Македонија

Криволак станува меѓународен полигон: Обука на војската на Црна Гора со поддршка на АРМ

Никола Осило
На армискиот полигон „Криволак“ припадници на војската на Црна Гора, врз основа на планот за билатерална армиска соработка за годинава, од денеска до први септември...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Какви се цените за користење на воениот полигон во Криволак

Редакција
Деновиве воениот полигон Криволак за првпат беше користен од страна на хеликоптерски единици за копнена поддршка на САД, откако неодамна беше сертифициран од страна на 7-мата...
Македонија

МО: На Криволак нема да се користи осиромашен ураниум

Редакција
Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги демантираше наводите објавени на социјалните мрежи, дека на воениот полигон Криволак ќе се користи муниција со осиромашен ураниум....
Македонија ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Министерката Шекеринска облече воена униформа

Редакција
Министерката за одбрана и вицепремиерка, Радмила Шекеринска при посетата на воениот полигон Криволак, облече воена униформа, заштитен елек и шлем. Таа присуствуваше на отворениот ден на...
Циа

Криволак во тајните документи на ЦИА

Никола Осило
Како што во неколку наврати веќе пишуваше „еМагазин“, американската Централна разузнавачка агенција – ЦИА неодамна објави 12 милиони тајни документи меѓу кои и илјадници кои...