еМагазин

Tag : Полјак

Локално

Приведен Полјак кој фотографирал воени објекти на Криволак

Никола Осило
На 15.08.2019 во 10,00 часот на излез од капијата на армискиот полигон „Криволак“-Неготино, сопрен бил полскиот државјанин Х.Л.Р.(54), информира МВР. По извршените проверки и преглед...