еМагазин

Tag : Куклица

CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ја знаете ли легендата за Камени кукли во Кратово

Редакција
Споменикот на природата Камени кукли во село Куклица се наоѓа на десетина километри од Кратово. Настанати се од вулканска ерупција пред 10 милиони години и...
Локално ТОП СТОРИИ

Приведени полицајци кои без заштита се забавувале во Куклица

Редакција
Без почитување на препораките и мерки за заштита од корона вирусот синоќа полициски службеници правеле забава во кратовското село Куклица. Според информациите од Секторот за...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Предлог-место за посета по кризата со корона-вирусот: Етно-ресторан Куклица, Кратово

Редакција
Етно-ресторанот „Куклица“ ја истакнува сета убавина на пределот околу Кратово. Сместен во недопрена природа, изграден од камен, со базен за гостите, претставува идеално место за...
БАШ НИ Е ЌЕФ

ЕУ ја прави Куклица подостапна за посетителите и подобро го заштитува овој споменик на природата

Редакција
Амбасадорот на Европската унија, Самуел Жбогар и Постојаниот претставник на Програмата за развој на Обединетите нации (УНДП), Нарине Сахакјан, во Куклица го отворија новиот инфо-центар...