еМагазин

Tag : Лазарополе

Македонија

Холандски државјанин спасен откако со возило се излизгал на патот Галичник-Лазарополе

Редакција
Холандски државјанин бил спасен откако неговото возило се излизгало на регионалниот пат Галичник – Лазарополе, соопшти РЦУК Гостивар. Сообраќајката се случила вчера доцна попладне по...
Локално

Трагедија во Лазарополе: Дрвосечач починал откако му паднало дрво на главата

Редакција
На 04.09.2018 година околу 10.30 часот во шума, атар на с.Лазарополе, општина Маврово-Ростуше, на место викано „Јама“, на оддел 87 со кој стопанисува Националниот парк...