еМагазин

Tag : лето

Свет ТОП СТОРИИ

Не е сосема сигурно дека коронавирусот ќе исчезне во летниот период

Редакција
Не е сосема сигурно дека новиот коронавирусот ќе исчезне во текот на летото, соопшти денеска Европската агенција за контрола и спречување на болестите – ЕЦДЦ....
ЖИВОТ

Летото се враќа во Македонија: Сончево со температура до 30 степени

Никола Осило
Времето денеска ќе биде сончево со слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 3 до 11 степени, а дневната од 22 до 30...
ЖИВОТ

Уште три дена пеколни температури, во четврток невреме ќе донесе мало освежување

Никола Осило
Сончево и топло време со многу високи температури од портокалова фаза, што веќе неколку дена ја зафатија целата држава, ќе се задржи до 14 август....
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Го сакаме летото во костимите за капење на Women ‘secret

Редакција
Сите оние кои го сакаат летото и костимите за капење на Women ‘secret  имаат одлична можност заедно да го прославиме и уживаме на уникатниот коктел...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Како да се однесуваме кон кожата за време на летниот период?

Никола Осило
Покрај неопходната фотопротекција која треба секој пациент да ја обезбеди за својата кожа со користење на креми со заштитен фактор, потребно е да одржува постојано...
Локално

За да не се прават гужви летово привремен сообраќаен режим на А2 делницата Скопје-Охрид-Скопје

Редакција
Со цел одбегнување на застој во сообраќајот односно овозможување на побрз проток на возила на магистралниот пат А2 делница: Скопје-Охрид-Скопје од 1 јули до 1...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Суптилна заводливост и колоритот на Африка – модна ревија на Lisca за пролет/лето 2020

Никола Осило
Во Порторож повторно беше топло. Lisca на традиционалната средба во Гранд хотел Бернардин ги покани партнерите од повеќе од 20 држави за да им ги...
18+

Чувството на сексапилност на плажа, придонесува за подобар секс

Редакција
Истражувањата покажуваат дека луѓето имаат повеќе секс на лето, иако бројот на бебиња кои во овој период се зачнати е многу помал. На тоа има...
ЖИВОТ

Ќе трае 95. дена: Почнува летото

Редакција
Денеска во 17 часот и 54 минути почнува летото на северната полутопка. Во исто време за жителите на јужната хемисфера на Земјата ќе почне зимата....
Е-излог ТОП СТОРИИ

(Фото) Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Редакција
Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето подготвивме низа на нови фотографии и модни инспирации за сите жени од брендот...