еМагазин

Tag : лето

Е-излог

(Галерија) Women’secret: Трендови за вљубеници во летото

Редакција
Најпосакуваните костими за капење за оваа сезона се тука: панделки, карнери, модели кои се носат на едно рамо, како и популарните „bralettes” се дел од
Политика ТОП СТОРИИ

Почетокот на ноември го враќа летото во Македонија: Температури до 30 степени

Никола Осило
Невообичаено топла воздушна маса од југ на почетокот на следниот месец ќе донесе високи температури на воздухот во Македонија кој ќе се искачуваат во интервалот
Бизнис

288.377 Македонци летово биле во Грција

Редакција
Најфреквентниот граничен премин „Богородица“ во периодот од 15 јуни до 15 септември, кој се смета за главна туристичка сезона, на влез и излез од земјава
ЖИВОТ

Совети како да се подготвите за периодот по летниот одмор: Заврши летото, време е за акција!

Редакција
Одморите завршуваат и се приближува првиот училиштен ден, гужвата на работа и новите секојдневни обврски. Овој помалку стресен период може да се преброди со неколку
Е-излог

(Фото) Вљубеници во летото: Летни трендови од Women’secret (втор дел)

Редакција
Ова лето се враќа трендот на принтот со точки, кој создава динамични и забавни комбинации кои лесно се комбинираат со едноставна облека. Црно – бела
Е-излог

(Фото) Вљубеници во летото: Летни трендови од Women’secret (прв дел)

Редакција
Најпосакуваните костими за капење за оваа сезона се тука: панделки, карнери, модели кои се носат на едно рамо, како и популарните “bralettes” се дел од