еМагазин

Tag : Либан

Македонија ТОП СТОРИИ

Избегнувајте патувања во Израел, Иран, Либан и Палестинските територии, апелира МНР

Редакција
Поради опасност од ширење на конфликтот на Блискиот Исток, Министерството за надворешни работи (МНР) апелира до македонските граѓани да избегнуваат патувања кои не се неопходни,...
Македонија ТОП СТОРИИ

Не патувајте во Либан, тие што се таму да ја напуштат земјата, повика МНР

Редакција
Министерството за надворешни работи (МНР) ги повикува сите државјани на Македонија да се воздржат од непотребни патувања во Либан поради сложената безбедносна состојба во регионот....
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонските граѓани во Либан да ја напуштат земјата, повика Османи

Редакција
Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска најави дека МНР ќе упати повик до нашите граѓани кои се наоѓаат во Либан да ја напуштат државата поради,...
Свет ТОП СТОРИИ

Хезболах денеска го нападна Израел, по што следеше напад на Либан

Редакција
Либанското шиитско движење Хезболах презеде одговорноста за денешниот ракетно-артилериски напад врз областа Шаба, окупирана од Израел, наведувајќи дека дејствува „во солидарност“ со палестинскиот народ. Во...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Фото) Матеа Христовска освои титула за најдобро тело на World Next Top Model 2023 во Бејрут

Редакција
Викендов во Бејрут, Либан се одржа изборот за World Next Top Model за 2023. Нашата држава ја претставуваше 18-годишната убавица и модел Матеа Христовска од...
Свет ТОП СТОРИИ

Либанската Влада поднесе оставка, но протестите продолжуваат

Редакција
Протестите во Либан поради големата експлозија во Бејрут продолжуваат, иако попладнево Владата предводена од Хасан Диаб поднесе оставка. Во протестите во Либан кои почнаа неколку...
Да помогнеме ТОП СТОРИИ

Македонските граѓани ќе може да донираат средства за настраданите во Бејрут преку сметка и телефонски броеви

Редакција
По повод експлозијата во пристаништето во Бејрут, главниот град на Либан, Црвениот крст на Република Северна Македонија се приклучува кон хуманитарната донација со цел ублажување...
Македонија ТОП СТОРИИ

МНР: Ниту еден македонски граѓанин не се пријавил за помош во Либан

Редакција
Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 животи и разори делови од градот, Министерството за надворешни работи информира дека...