еМагазин

Tag : Лукоил

Свет ТОП СТОРИИ

Претседателот на „Лукоил“ почина ткако наводно паднал од прозорец во болница

Редакција
Шефот на вториот по големина руски производител на нафта „Лукоил“, Равил Маганов им подлегна на повредите откако наводно паднал од прозорец во болница, додека од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Агенцијата за задолжителни нафтени резерви склучи договор со Лукоил вреден 487,8 илјади евра

Редакција
Агенцијата за задолжителни нафтени резерви склучи договор за делива набавка на Еуродизел БС (Д-Е-V) (Дизел гориво EN 590) со друштвото за трговија на нафтени деривати...
Бизнис

Анализа на „Пари“: Колку заработиле лани Макпетрол, Окта, Лукоил, Супертрејд и Дади Оил

Редакција
Анализа на Пари.мк и БизнисМрежа.мк покажува колку заработиле лани најголемите пет нафтени компании во Македонија: Макпетрол, Окта, Лукоил, Супертрејд и Дади Оил. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Анализа на „Пари“:...
Убава приказна

Лукоил Македонија го слави 15 роденден, инвестирани преку 50 милиони долари во енергетскиот сектор

Редакција
ЛУКОИЛ Македонија, компанија која претставува една од десетте најголеми странски инвеститори во земјава, месецов одбележува 15 години постоење на македонскиот пазар. Компанијата е регистрирана во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на МЕПСО за набавка на гориво вреден 354.000 евра

Редакција
АД МЕПСО по распишаниот тендер за набавка на гориво за моторни возила склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати и услуги „Лукоил Македонија“...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на Град Скопје за набавка на гориво и масла вреден 114.000 евра

Редакција
Град Скопје по распишаниот тендер за набавка на гориво и масла за возилата на Град Скопје и БППЗ склучи договор со друштвото за трговија на...
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Лукоил“ го доби тендерот на Фондот за здравство за набавка на горива вреден 54.000 евра

Редакција
Фондот за здравствено осигурување по распишаниот тендер за набавка на моторни горива склучи договор со друштвото за трговија на нафтени деривати и услуги „Лукоил Македонија“...
Бизнис

„Лукоил“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на горива вреден 103.000 евра

Редакција
Министерство за здравство по распишаниот тендер за набавка на моторен бензин и дизел гориво за моторини возила со безготовинско плаќање на бензински пумпи склучи договор...
Бизнис

„Лукоил“ го доби тендерот на УЈП за набавка на гориво вреден 130.000 евра

Редакција
Министерство за финансии – Управа за јавни приходи по распишаниот тендер за набавка на гориво за службените возила склучи договор со друштвото за трговија на...
Бизнис

„Лукоил“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на нафта вреден 19.000 евра

Редакција
Акционерско друштво за приредување на игри на среќа Државна лотарија на Македонија Скопје по распишаниот тендер за набавка на нафта и нејзини деривати за возила...