еМагазин

Tag : мадона

Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Спектакал на годината: 1,6 милион лица на бесплатен концерт на Мадона на плажата Копокабана

Редакција
Мадона (65) по којзнае кој пат потврди дека се уште е кралица на поп музиката. Синоќа на позната плажа Копокабана во Рио де Жанеиро, Бразил,...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона и Кајли Миног за првпат пееа заедно

Редакција
Во рамки на светската турнеја на поп кралицата, Мадона, таа за првпат пееше со нејзината колешка Кајли Миног. Двете во Лос Анџелес, САД ја изведоа...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона сè уште најпродавана пејачка на сите времиња, го држи рекордот од 2009 година

Редакција
Гинисовата книга на рекорди соопшти дека поп кралицата Мадона (65) се уште е најпродаваната пејачка на сите времиња. Таа има продадено повеќе од 400 милиони...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона ја почна светската турнеја, и на 65-годишна возраст покажа дека се уште е поп кралицата

Редакција
Мадона (65) синоќа во Лондон во арената О2 ја започна светската турнеја насловена како “Celebration”, со што ја прославува својата 40 годишна кариера. Во рамки...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Мадона вели дека е среќна што е жива и им се заблагодари на децата и пријателите

Редакција
Поп кралицата Мадона, која неодамна беше хоспитализирана поради сериозна бактериска инфекција, на социјалните мрежи им се заблагодари на семејството и пријателите за поддршката, додавајќи дека...
Забава ТОП СТОРИИ

(Фото) Мадона за првпат се огласи по хоспитализацијата поради бактериска инфекција

Редакција
За првпат откако заврши на интензивна нега, по што беше пуштена на домашно лекување, на социјалните мрежи се огласи поп кралицита Мадона (64). ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Забава

Мадона излезе од болница

Редакција
Поп кралицата Мадона е пуштена од болница на домашно лекување, објавија светските медиуми. Таа заврши во болница на интензивна нега поради сериозна бактериска инфекција, соопшти...
Забава ТОП СТОРИИ

Поради бактериска инфекција Мадона заврши на интензивна нега и ја одложи турнејата

Редакција
Поради сериозна бактериска инфекција поп кралицата Мадона заврши на интензивна нега и ја одложи турнејата, информираше нејзиниот менаџер Гај Озири. -Во саботата, на 24 јуни,...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона објави дует со Сем Смит, “Vulgar”

Редакција
Поп кралицата Мадона денеска објави нов сингл, дует со познатиот британски пејач Сем Смит, “Vulgar”. На песната работеше тим составен од соработници на Мадона и...
Забава ТОП СТОРИИ

(Видео) Мадона на оргинален начин ја најави светската турнеја за обележување 40 години на музичката сцена

Редакција
Поп кралицата Мадона (64) објави дека годинава оди на светска турнеја за обележување на 40 години на музичката сцена, насловена како “The Celebration Tour”. Турнејата...