еМагазин

Tag : малолетнички

Локално ТОП СТОРИИ

Две девојки тепале малолетничка, други две снимале со мобилен телефон

Редакција
Од Министерството за внатрешни работи (МВР) информираа дека на 11.05.2024 година во 10.30 часот во СВР Скопје 45-годишен маж од скопско, пријавил дека околу 01.55...
Локално ТОП СТОРИИ

Приведена скопјанка која им овозможила на возрасни лица секс со малолетнички, при што и ги снимале

Редакција
„На 01.12.2023 околу 06 часот во Скопје приведена е Г.Р. од Скопје поради основи на сомнение дека на територија на Скопје овозможувала на возрасни лица...
Забава ТОП СТОРИИ

Пејачот Ар Кели прогласен за виновен за изнудување, секс-трговија и злоупотреба на малолетнички

Редакција
Американскиот ар-ен-би музичар Ар Кели е прогласен за виновен за изнудување, секс-трговија и злоупотреба на малолетнички. Девојки кои го тужеа пејачот, во текот на судењето...
Македонија ТОП СТОРИИ

Злоупотреба во Охрид: Четири малолетнички објавувале „обработени“ фотографии од врснички со недолична содржина

Редакција
Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „злоупотреба на лични податоци“, СВР Охрид, до надлежното Јавно обвинителство поднесе известување против четири малолетнички, на...
Локално

Неколку малолетнички претепале врсничка во Скопје

Редакција
На 24.04.2019 година во 23.30 часот во СВР Скопје, Ф.Љ.(47) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 18.00 часот на улица „Босна и Херцеговина“ неговата...
Македонија

Застрашувачки податоци: Се породиле 731. малолетничка, најмладите на возраст од 11 до 13 години

Редакција
Вкупно 62 малолетнички на возраст до 18 години ја прекинале бременоста во осум јавни здравствени установи од кои 34 во 2016 година, а 28 во...