еМагазин

Tag : медицина

БАШ НИ Е ЌЕФ

Неготинец кој студира медицина во Русија доброволно се пријави да волонтира во Здравствениот дом во Неготино

Редакција
Неготинец кој студира медицина во Русија се пријави доброволно да волонтира во Здравствениот дом во Неготино, информираа денеска од таа јавна здравствена установа. – ЈЗУ...
Свет ТОП СТОРИИ

Тројца научници кои открија нови сознанија за кислородот добитници на Нобеловата награда за медицина

Редакција
Тројца научници кои откриле како клетките се чувствуваат и се прилагодуваат на нивото на кислород, ја добија овогодишната Нобеловата награда за физиологија или медицина. Клетките...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Видео/Галерија) „Дерма Бела“ – нова уметничка приказна на Рузвелтова

Редакција
Повеќе од 25 години водечки во естетската медицина и козметологија, претставници на најпознатите светски козметички брендови и единствени во допринесување за развој на науката кога...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Четири години бил во кома денес е матурант: Јован е чудо од дете

Редакција
Јован Колоски е момче од Македонија но живее во Словенија. Годинава е матурант и може слободно да се нарече чудо на медицината. Колоски четири години...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Детската кардиохирургија се сели кај Жан Митрев, Чадиковски вели детска хирургија ќе функционира успешно и без него

Редакција
Детската државна кардиохирургија се сели во болницата „Жан Митрев“, изјави денеска на прес-конференција Венко Филипче во Владата, а истото го најави и во интервју за...