еМагазин

Tag : мотоцикл

Локално

Тешко повреден малолетен пешак по удар од мотоцикл во Скопје

Никола Осило
На 13.10.2019 во 16.05 часот било пријавено дека на ул.„Џон Кенеди“, во близина на крстосницата со ул. „Дижонска“, Е.Г.(20) од Скопје, управувајќи мотоцикл „пијаџо“ со
Локално

Велешанец тешко повреден по пад од мотоцикл „Томос“

Никола Осило
На 07.09.2019 во 20,00 часот било пријавено дека на регионалниот пат Градско-Велес, Ј.Р.(66) од Велес управувајќи моторцикл „Томос АПН-4“ со велешки регистарски ознаки изгубил контрола
Локално

Повредени две лица во судар меѓу мотоцикл „Хамачи“ и мопед „Лонџија“

Никола Осило
На 21.08.2019 во 18.15 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Хамачи“ без регистарски ознаки, управуван од Х.М.(20) од
Локално

Тешко повредено шестгодишно дете по удар од мотоцикл

Никола Осило
На 06.06.2019 година во 18.00 часот во с.Марино, скопско, мотоцикл „Лонгија Баутијан“ без регистарски ознаки, управуван од 16 годишно лице од с.Кадино, удрил во шестгодишно
Локално

Скопјанец почина во судар меѓу мотоцикл „БМВ“ и комбе

Никола Осило
На 17.03.2019 во 16.00 часот на автопатот Градско – Велес, во близина на место викано „Усек“, се случила сообраќајна незгода помеѓу комбе „Мерцедес Спринтер“ со