еМагазин

Tag : Наке Георгиев

Македонија ТОП СТОРИИ

Одбиена жалбата, потврден притворот за судијата Наке Георгиев

Редакција
Одбиена е жалбата на врховниот судија Наке Георгиев, кој доби 30-дневен притвор за поткуп од 10 илјади евра. Како што информираа денеска од Основниот кривичен...
Македонија ТОП СТОРИИ

Иџет Мемети остана без пасош поради случајот со поткуп

Редакција
Членот и потпретседателот на Советот на јавни обвинители, Иџет Мемети, второосомничен за случајот со поткуп, во кој првоосомничен е врховниот судија Наке Георгиев, остана без...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кој е судијата Георгиев кој поради поткуп доби притвор од 30 дена

Редакција
Врховниот судија Наке Георгиев е во фокусот на јавноста откако беше фатен на дело со поткуп од 10 илјади евра. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Судијата Наке Георгиев...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Георгиев, кој заврши во притвор за поткуп

Редакција
Врховниот судија Наке Георгиев, кој беше уапсен за поткуп од 10 илјади евра, вчера доби 30 дена притвор. Тој е првоосомничен во овој случај за...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судијата Наке Георгиев доби 30 дена притвор

Редакција
Врховниот судија Наке Георгиев, осомничен за поткуп од 10 илјади евра доби притвор од 30 дена, информираа од Основниот кривичен суд Скопје. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ Судијата...
Македонија ТОП СТОРИИ

За Мемети, второосомничениот во случајот со поткуп, Обвинителството бара мерки на претпазливост

Редакција
За членот на Советот на јавни обвинители, обвинителот Иџет Мемети, второосомничениот во случајот со поткуп во кој првоосомничен е врховниот судија Наке Георгиев, од Основниот...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судијата Георгиев го пријавил синот на Стојчев и е фатен на дело, за Мемети нема доволно докази: Детали од Обвинителството

Редакција
Од Јавното обвинителство ги потврдија информациите објавени во медиумите, дека уапсениот врховен судија за мито, Наке Георгиев, го пријавил синот на поранешниот градоначалник на Општина...
Македонија ТОП СТОРИИ

Претрес и кај Иџет Мемети за случајот со Наке Георгиев

Редакција
Во врска со случајот за поткуп поврзан со врховниот судија Наке Георгиев, доцна синоќа имало претрес и во домот на членот на Советот на јавни...
Македонија ТОП СТОРИИ

Претресена канцеларијата на судијата Наке Георгиев во Врховниот суд

Редакција
Доцна синоќа за собирање докази од страна на истражители била претресена канцеларијата на врховниот судија Наке Георгиев во Судот, објави Сакам да кажам. ПОВРЗАНИ ВЕСТИ...
Македонија ТОП СТОРИИ

Судијата Наке Георгиев остана без имунитет, може да оди во притвор и е одалечен од работното место

Редакција
Доцна синоќа Судскиот совет му го одзеде имунитет на врховниот судија Наке Георгиев, кој беше уапсен вчера за поткуп од 10 илјади евра, дозволи и...