еМагазин

Tag : накит

Бизнис ТОП СТОРИИ

Се распродава имот на „Типо“ вреден милиони: Се нуди деловен простор, накит и магацин

Редакција
На јавно наддавање закажано за 14 јануари се продаваат недвижнини и предмети во сопственост на АД „Типо“ во стечај. На продажба се нуди административен деловен...
Локално

Хорор во Скопје: Им одзеле пари и накит и ги малтретирале за наводен долг за лекови

Никола Осило
На 07.07.2019 година во ПС Карпош, В.Р.(52) од Скопје пријавила дека таа и нејзиниот партнер С.С. биле малтретирани и присилно држани од лицата А.С., Е.Н....
Локално

И барал пари и накит на бившата девојка за да не објави компромитирачки фотографии

Никола Осило
Дваесет и двегодишна жителка на гостиварското село Балиндол, вчера го пријавила дека нејзиното поранешно момче  за уцена. Од СВР Тетово информираат дека Б. Д. (22)...
Локално

Скопјанец нападнат во домот: Разбојници му зеле пари и накит

Никола Осило
На 20.02.2019 година во 15.04 часот во СВР Скопје, било пријавено дека две лица извршиле разбојништво во домот на Ј.С.(24) на улица „Христо Татарчев“, информира МВР....
Локално

Кои се најдобрите трговски објекти во Скопје за модни додатоци и накит

Редакција
Град Скопје и агенцијата „SWOT Research“ специјализирана за анализа на квалитетот на услугата по пат на тајни купувачи, ги избраа најдобрите трговски објекти за 2018 година....
Забава

(Фото) Лила Филиповска во „вамп“ издание со полни раце гради

Никола Осило
Една од најпознатите македонски ТВ водителки Лила Филиповска продолжува со својата работа како инфлуенсер и со рекламните кампањи. Во еден од нејзните понови ангажамни за...
Убава приказна

„Космонаутката“ на македонската дизајнерка Иванова „го освои“ Њујорк

Редакција
Накитот на дизајнерката Александра Иванова стигна во Њујорк, поточно ѓерданот „Космонаутка“ која на себе го носи стилската икона Dayle. „Dayle е модна инспирација и позната на...