еМагазин

Tag : Охридско Езеро

МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Кога Охридското езеро и реката Треска „подригнуваат“ ние треба да се засрамиме

Редакција
Запрепастувачки фотографии се појавија деновиве на социјалните мрежи најпрво од Охридското Езеро, а потоа и од реката Треска кои ја откриваат некулутурата и недостигот од...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Фото) Црниот лебед се врати во Охридско езеро

Редакција
Црниот лебед Лилит кој една година беше исчезнат од Охридското езеро, се врати повторно на пристаништето. Двата црни лебеди Адам и Лилит беа подарок од...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(Галерија) За прв пат Василичарски оган запален на дното на Охридско Езеро

Редакција
Нуркачите од нуркачкиот центар „Амфора“ од Охрид на несекојдневен и атрактивен начин ја најавија Стара Нова година. Кај Музејот на вода тие го запалија традиционалниот...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Видео+Фото) Дедо Мраз го чистеше Охридското езеро

Редакција
Нуркачите од нуркачкиот клуб „Акватек“, на креативен и несекојдневен начин, викендов спроведоа подводна еко- акција во Охридското езеро. Членовите на нуркачкиот центар облечени како Дедо...
Македонија

Помпео воодушевен од Охридското езеро: Нашите односи уште повеќе ќе се засилат

Редакција
Нашите односи уште повеќе ќе се засилат преку заедничките заложби за мир, безбедност и просперитет, напиша на Твитер државниот секретар на САД, Мајк Помпео по...
БАШ НИ Е ЌЕФ ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Александар ја запроси Матеја на дното од Охридското езеро

Редакција
Момче ја побара за сопруга девојката на дното од Охридското езеро. „Александар на уникатен начин под вода ја побара Матеја. Во сандаче на дното од...
ТОП СТОРИИ ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Цела опрема за стан фрлена во Охридско Езеро: И делови од правосмукалка и перална пронајдени на дното

Редакција
Нуркачкиот клуб „Акватек“ на дното на Охридското Езеро пронајде делови од правосмукалка и перална (смукувач и бубањ) лоцирани кај крајбрежјето во близина на Мостот на...
Локално

Не била само болката во ногата: Херојот Марко еден час пливал во место поради бранови и струења

Редакција
Малиот Марко Пејчиновски не успеа во обидот да исплива 64 километри. Поради болки во ногата после речиси пет часа во вода и испливани 11 километри...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

“Марко е херој. Марко е голем херој!“: Твитер се разнежни за малиот Пејчиновски

Редакција
Поради силните болки во ногата, малиот Марко Пејчиновски по изминати 4 часа и 49 минути во водите на Охридското Езеро и минати 11 километри и...
Локално

Скокот во Охридско езеро, фатален за 35-годишен светиниколчанец

Редакција
Вчера во 20 часот било пријавено дека во Охрид на плажата „Лагадин“, Д.Л.(35) од Свети Николе скокнал во езерото и со главатa удрил во камен,...