еМагазин

Tag : Папа

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Идам да си купам магаре“: Твитер реакции за нефункционирањето на радарскиот систем и излизгувањето на возот кај Куманово

Редакција
Информацијата дека радарскиот систем на скопскиот аеродром извесен период бил нефункционален и излизгувањето на воз кај Куманово, предизвикаа низа реакции во јавноста и на социјалните...
Македонија

Отец Пимен за патувањето на Мукоски во Ватикан: “Дали би патувале во ист авион со човек кој може да отвори врата„

Редакција
И Отец Пимен на својот Фејсбук профил се огласи со реакција поради тоа што пратеникот Крсто Мукоски, беше дел од македонската делегација на чествувањето на...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Разбрале дека Крсто доаѓа и ја заѕидале вратата„: Твитер за посетата на Мукоски и Џафери на Ватикан

Редакција
Тоа што и поранешниот пратеник на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски се најде во делегацијата предводена од претседателот на Собранието, Талат Џафери, која го посети Ватикан за...
Македонија

(Фото) Џафери со Анѓушев и Мукоски на аудиенција кај папата Франциск во Ватикан

Редакција
Државно-црковната делегација, која во Рим учествува на манифестацијата во чест на свети Кирил, денеска имаше аудиенција кај поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск. Државната делегација...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Рагуза: Задоволство и предизвик ни беше да готвиме за папата Франциск

Редакција
Вкусна и квалитетна храна, ексклузивно уреден простор и пријатен амбиент со 360 степени поглед на главниот град Скопје е ресторанот за свадби и настани Рагуза360....
БАШ НИ Е ЌЕФ

Ватикан ја оцени посетата на папата, како една од подобро организираните

Редакција
Координативното тело за организирање на посетата на Папата Франциск на својата завршна седница оцени дека посетата беше спроведена според сите предвидени највисоки стандарди и процедури...
Македонија

Со што го импресионирал Иванов папата Францсик

Редакција
Во Македонија има верска почит…се зборовите на македонскиот претседател Ѓорге Иванов од кои Папата Франциск бил импресиониран на нивната средба во Скопје, јави Католичката новинска...
Балкан

Што напишаа грчките медиуми за посетата на папата Франциск на Скопје

Редакција
Грчките медиуми во текстовите посветени на вчерашаната посета на папата Франциск на Северна Македонија акцентот го ставија на пораките што тој ги испрати за време...
ЖИВОТ

Ѓорчев задоволен од посетата на папата и употребата на името Македонија

Редакција
Пратеникот Влатко Ѓорчев кој присуствуваше на мисата на папата Франциск, е задоволен од неговата посета. За претседателот Ѓорге Иванов рече дека поканата од негова страна...
МОЈ СТАВ ТОП СТОРИИ

Избравме претседател, папата си замина, сега фатете се за метлата и убаво да сметете

Редакција
Папата си замина, се беше како што треба, само злобен мрчатор може да најде фалинки во организацијата, Стево Пендаровски е новиот претседател на државата, па...