еМагазин

Tag : паркинг

Локално

Почина пешак по удар од „шкода октавија“ на влез од паркинг

Никола Осило
На 02.10.2019 во 10.20 часот на локалниот пат с.Јакимово-Виница, на влезот на просторот за паркирање на возила, патничко возило „шкода октавија“ со винички регистарски ознаки,...
Локално

Тројца го тепале на паркинг пред кафана во Скопје

Никола Осило
На 01.10.2019 во 17.00 часот во СВР Скопје, М.И.(29) од с.Грушино, скопско, пријавил дека околу 16.30 часот на паркинг пред угостителски објект на ул. „Методија...
Локално

Физички ги нападнале на паркинг во Скопје

Никола Осило
На 30.09.2019 во 22.00 часот во СВР Скопје, В.Р.(35) од с.Баница, струмичко, пријавил дека во 18.00 часот на паркинг на ул.„Перо Наков“, по претходна расправија,...
Локално

Двајца скопјани се тепале со двајца струмичани на паркинг во Скопје

Никола Осило
На 30.09.2019 во 08.30 часот во СВР Скопје, Б.В.(57) од Скопје пријавил дека во 08.20 часот на паркинг на ул.„Перо Наков“, по претходна расправија, настанала...
Локално ТОП СТОРИИ

Две деца оставени сами во автомобил на паркинг во Ново Лисиче, пренесени в болница

Редакција
Две деца синоќа околу 22 часот се најдени оставени сами во автомобил на паркинг во скопската населба Ново Лисиче. Полицијата по реакција на граѓани ги...
Локално

Нова бензиска станица на „Макпетрол“ во Куманово

Редакција
Макпетрол АД Скопје продолжува да инвестира во сопствените капацитети и истовремено продолжува и понатаму со зацртаниот инвестициски циклус, информираат од компанијата. „При тоа, со постојана...
Локално

Тепачка на Кејот во Охрид за паркинг место

Никола Осило
На 23.03.2019 година во 14 часот и 30 минути, на кеј „Македонија“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка меѓу С.Т.(40)...
Локално

Брачен пар нападнат на паркингот кај Клинички центар

Никола Осило
На 03.03.2019 во 15.45 часот во СВР Скопје, Б.К.(34) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 13.00 часот, пред главниот пункт за наплата на паркинг...
Локално

(Фото) Скопјани принудени да се прекачуваат преку лошо паркирани автомобили

Никола Осило
Голем е бројот на возачите во Скопје кои немаат никаква сообраќајна култура, ниту пак почит кон пешаците. Најдобар показател за тоа е фотографијата објавена на...
Локално

Промени во паркирањето во општина Центар

Никола Осило
Јавното претпријатие Паркинзи на општина Центар (ПОЦ) воведува промени во начинот на користење на резидентните паркиралишта со кои стопанисува, односно отсега тие ќе бидат наменети...