еМагазин

Tag : паркинг

Македонија

(Фото) Завршен новиот паркинг на Клиничкиот центар и неколку нови улици и влезови во кампусот

Редакција
Во Клиничкиот центар е завршен новиот паркинг што се наоѓа на местото на поранешната Клиника за гинекологија, направен е посебен влез за возила на итната...
Локално

Почнале да му ја кршат куќата откако им избегал по расправија за паркинг

Редакција
На 15.05.2020 во 19.00 часот било пријавено во Ресен на ул.„Борис Кидрич“, Б.П. (34) од Ресен, по куса расправија околу паркирање на возило, бил физички...
Локално

Скопјанец со пукање расчистувал расправа за наплата на паркинг

Редакција
На 13.05.20202 во СВР Скопје било пријавено дека околу 09.45 часот на паркинг на бул.„Крсте Петков Мисирков“ во Скопје, Е.И.(24) од Скопје испукал во воздух...
Локално

Скопјанец нападнал контролор на ЈП Градски паркинг

Редакција
На 26.02.2020 во 15.20 часот во СВР Скопје, Н.И.(57) од с.Буковиќ,скопско пријавил дека околу 14.30 часот пред угостителски објект на бул.„“Гоце Делчев во Скопје додека...
Локално

Почнува анкета, граѓаните ќе одлужат дали ќе има зонско паркирање во Карпош 1

Редакција
Општина Карпош од денеска започнува со теренско анкетирање во урбаната заедница Карпош 1, со цел граѓаните да одлучат дали се за регулирање на паркирањето или...
Локално

Од 8 јануари за 20 денари од час поскапува паркингот во Општина Центар

Редакција
Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар” донесе Одлука за усвојување на новиот Ценовник на услуги и надоместоци на јавните паркиралишта со кои...
Локално

Бесплатен паркинг за новогодишните и божиќните празници на паркиралиштата на ПОЦ

Редакција
По повод претстојните новогодишни празници, утре отворените паркиралишта со кои стопанисува ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ (ПОЦ) ќе работат до 15 часот, затворените паркиралишта и...
Локално

Го нападнале по расправија за паркинг место во Скопје

Редакција
На 21.12.2019 во 15.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на паркинг простор на ул.„Христијан Тодоровски-Карпош“, по претходна расправија околу паркинг место, М.К. бил...
Локално

Почина пешак по удар од „шкода октавија“ на влез од паркинг

Никола Осило
На 02.10.2019 во 10.20 часот на локалниот пат с.Јакимово-Виница, на влезот на просторот за паркирање на возила, патничко возило „шкода октавија“ со винички регистарски ознаки,...
Локално

Тројца го тепале на паркинг пред кафана во Скопје

Никола Осило
На 01.10.2019 во 17.00 часот во СВР Скопје, М.И.(29) од с.Грушино, скопско, пријавил дека околу 16.30 часот на паркинг пред угостителски објект на ул. „Методија...