еМагазин

Tag : пестициди

Бизнис

Во Република Српска забранет увоз на грозје од Македонија поради пестициди

Редакција
Фитосанитарната инспекција на Република Српска во Босна и Херцеговина забрани увоз на пратка свежо грозје со потекло од Северна Македонија, во износ од 20.730 килограми,...