еМагазин

Tag : Подгорица

Спорт

Каратистите на „Макпетрол” ќе се натпреваруваат на Балканското првенство во Подгорица

Редакција
Главниот град на Црна Гора од 23 до 25. февруари ќе биде домаќин на Балканското карате-првенство, а осум членови на „Макпетрол” ќе бидат меѓу натпреварувачите....
Спорт

Каратистите на „Макпетрол“ освоија 15 медали на купот на шампиони во Подгорица

Редакција
Четири златни, шест сребрени и пет бронзени медали, односно вкупно 15 одличја освоија членовите на карате клубот „Макпетрол“ на купот на шампиони што викендов се...
Македонија ТОП СТОРИИ

Подгорица официјално потврди: Груевски на 11 ноември влегол и излегол од Црна Гора

Редакција
Министерството за внатрешни работи на Црна Гора соопшти дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски на 11. месецов влегол во Црна Гора и во истиот ден...