еМагазин

Tag : поликлиника

Локално

Жител на Кондово им се заканувал на медицински лица во поликлиниката Ѓорче Петров

Редакција
На 24.06.2020 околу 00,15 часот во СВР Скопје било пријавено дека во поликлиника Ѓорче Петров на бул.Партизански Одреди, Р.И.(47) од с.Кондово,скопско го нарушил јавниот ред...
Локално

(Галерија) Кружниот тек кај Поликлиника Чаир е готов, еве како изгледа

Редакција
Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук профил објави фотографии од завршениот кружен тек кај Поликлиника Чаир, меѓу улиците “Втора македонска бригада“ и “Кемал...
Локално

Маж починал во ходник во Поликлиниката во Драчево

Редакција
На 14.04.2020 година во 09.00 часот во Полициска станица Драчево од здравствена установа, сместена во Поликлиника нас.Драчево, било пријавено дека во 08.40 часот кај нив...
Македонија

Вработена во Поликлиниката Чаир позитивна на корона вирусoт, извршена дезинфекција на објектот

Редакција
Вработена во Поликлиниката Чаир е заболена од корона вирусот и веднаш е ставена во изолација, по што е извршена дезинфекција на објектот, потврди денеска директорот...
ЧИСТА ОКОЛИНА

(Фото) Украдени новозасадените дрвца кај поликлиника „Чаир“

Редакција
Непознати сторители изминатата ноќ украле девет украсни садници од јавното зеленило пред Поликлиниката „Чаир“ во Скопје кои екипите на ЈП „Паркови и зеленило“ ги засадија...