еМагазин

Tag : полска

БЕСПАРИЦА

Започна тинк тенк форумот „Зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан – Учејќи од минатото, подготвувајќи се за иднината”

Редакција
Тинк тенк форумот „Зајакнување на европската интеграција на Западен Балкан – Учејќи од минатото, подготвувајќи се за иднината” во организација на Институт за демократија „Социетас
Македонија ТОП СТОРИИ

И Словачка денеска го ратификува Протоколот за влез на земјава во НАТО

Редакција
По Полска, и словачкиот Парламент денеска го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО. „Парламентите на Полска и Словачка го ратификуваа протоколот за пристапување
Македонија ТОП СТОРИИ

Полска го ратификува Протоколот за членство на земјава во НАТО

Редакција
Полскиот парламент денеска го ратификува Протоколот за членство на земјава во НАТО. За ратификација на Протоколот гласаа 388 пратеници, еден беше против, а двајца воздржани.
Бизнис

„Алкалоид“ ги освојува пазарите во Полска, Унгарија, САД, Чешка…

Никола Осило
Од вкупните консолидирани продажби на „Алкалоид“ АД Скопје во минатата година 63% се остварени на странски пазари, соопшти компанијата. Гледано по региони, во земјите од
Забава ТОП СТОРИИ

(ВИДЕО) Македонија 12. на Детската Евровизија, победи Полска

Редакција
Македонската преставничка на Детската Евровизија, Марија Спасовска со песната Дома се пласираше на 12. место. Победи Полска. Детската Евровизија се одржа во Минск, Белорусија. Фото/видео: Junior