еМагазин

Tag : прекршочни

Македонија ТОП СТОРИИ

Прекршочни за Касами и Ганиу, не ги испочитувале државните симболи при посетата на Курти

Редакција
Министерството за внатрешни работи, поточно Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за општ и насилен криминал, во координација со Секторите за внатрешни работи Скопје и Тетово...
Македонија ТОП СТОРИИ

Антикорупциска со две прекршочни постапки против претседателот Иванов

Редакција
Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) на денешната седница донесе одлука за поведување две прекршочни постапки против претседателот на државата Ѓорге Иванов за донесени...