еМагазин

Tag : приведен

Локално

По пријава на работници, приведен бугарски државјанин директор на фирма во Тетово

Редакција
Работниците на Тетекс Јарн во Тетово кои утринава одржаа јавен протест пред фабриката информираат дека по нивниот протест и пријава до полицијата приведен е еден...
Македонија ТОП СТОРИИ

Приведен екс-пратеникот Љубомир Јосифовски поради сомнеж за неовластен упад во компјутерскиот систем на Централниот регистар

Никола Осило
Поранешниот пратеник од редовите на НСДП Љубомир Јосифовски синоќа бил приведен на распит во полициската станица Беко во Скопје. Јосифовски се сомничи за неовластено влегување...
Македонија

Приведен Андреа Поповски, поранешен в.д. директор на Централен регистар

Редакција
За случај на Управата на финансиската полиција, за кој засега не се откриваат повеќе детали, денеска е приведен поранешниот в.д. директор на Централен регистар, Андреа...
Македонија

Обвинителството бара притвор за Јакимовски, приведени се уште две лица

Редакција
Поранешниот градоначалник на Карпош и лидер на партијата ГРОМ, Стевчо Јакимовски е приведен и изнесен пред судија на претходна постапка во Кривичниот суд во Скопје....
Македонија

Приведен Сашо Мијалков

Редакција
Телевизијата 1ТВ објави дека поранешниот прв човек на Управата за безбедност и контраразознавање, Сашо Мијалков полиција го привела и го спровела во истражниот затвор „Скопје“...
Македонија

Јакимовски приведен, ќе биде изведен пред судија на претходна постапка

Редакција
Поранешниот градоначалник на Карпош Стевчо Јакимовски синоќа е приведен и се наоѓа во една од полициските станици во Скопје. До крајот на денот се очекува...