еМагазин

Tag : ресторан

Балкан ТОП СТОРИИ

Џејми Оливер отвори ресторан во Белград, какви се цените

Редакција
Светски познатиот британски готвач Џејми Оливер отвори ресторан во Белград, “Jamie’s Italian“. Во ресторанот како што пренесуваат српските медиуми главно се нудат италијански специјалитети. Цените...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Mia’s favorite hotel, убаво место во Маврово за опуштен престој

Редакција
Ресторанот и кафулето кои работат во рамки на Mia’s favorite hotel се едни од најубавите во Маврово. Таму во опуштена атмосфера може да ручате, или...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Галерија) Како изгледа ресторанот “Концепт“, кој доби награда “Фуд вижн“ на Саемот „Винска визија на Отворен Балкан“

Редакција
Струмичкиот ресторан „Концепт“ (Concept food & caffe bar) ја доби престижна награда “Фуд вижн“ на Саемот за вино, храна и туризам „Винска визија на Отворен...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ресторан „Амбиент“, место кое вреди да се посети и да се ужива во амбиентот

Редакција
На патот Штип-Пробиштип, во селото Пишица се наоѓа ресторанот „Амбиент“, име што целосно одговара на местото каде што е изграден, како надворешно е уреден и...
Балкан ТОП СТОРИИ

Во Белград се отвора ресторан на познатиот британски готвач Џејми Оливер

Редакција
Ресторан од синџирот на познатиот британски готвач Џејми Оливер „Jamie’s Italian“ наскоро ќе биде отворен во Белград, јави дописникот на МИА од Белград. На официјалната...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Популарниот ресторан за брза храна „Еверест“ отвори модерен локал во Веро центар

Редакција
Популарниот ресторан за брза храна „Еверест“, познат по уникатните сендвичи и најквалитетно кафе, конечно отвори свој локал и во Скопје како дел од „Веро“, информираат...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Ресторан „Делфин“, убаво средено место среде зеленило, жубор на река, ранч за неповторливи доживувања

Редакција
Ресторанот „Делфин“ во Чегране, гостиварско е вистинско откровение, место кое вреди да се посети, бидејќи има содржини кои го исполнуваат времето, посебно за семејства со...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Струмички Concept се шири, отвори и ресторан

Редакција
Деновиве Струмица доби нов ресторан Concept Food & Cafė Bar, кој е продолжение на приказната на едно од најпознатите кафулиња во градот, Concept. Доколку деновиве...
Бизнис ТОП СТОРИИ

(Видео) Сопственик на ресторан од Гевгелија низ солзи: 7.000 евра казна за гости со лажни сертификати во време кога две години се бориме да преживееме, животот ќе ми се зацрни

Редакција
Вработените во ресторанот Cream од Гевгелија, се обратија на нивните сограѓани гевгеличани да ја споделат маката со која се соочуваат во работењето за време на...
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Bocca Di Lupo: Нова софистицирана приказна со вкусна храна, пријатна музика и уникатен изглед

Редакција
На површина од 7.000 метри квадратни, ресторан, хотел со 35 соби и базен со pool bar, е старо-новоиот хотел Mirror и софистицираниот fine, wine and...