еМагазин

Tag : ресторан

Локално

Детали за напададот на сопственикот на ресторан во скопски „Беверли Хилс“

Редакција
Надлежен јавен обвинител донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица за кои постои основано сомнение дека вчера во угостителски објект во Скопје извршиле
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Фото) Ресторан „Кораб Трница“: Со Трничка салата ќе ја вкусите сласта на корапските пасишта

Редакција
Ресторан „Кораб Трница“ е едно од оние попатни места кога се патува накај Дебар, но веќе станува и „must have“ дестинација, кога сте и на
ТОП СТОРИИ Убава приказна

(Галерија) Отворен барот на покривот на „Хилтон“: Панорамски поглед од кој Скопје изгледа преубаво

Редакција
Ексклузивниот Roof Bar 55 сместен на покривот од хотелот „DoubleTree by Hilton Skopje” ги отвора вратите за посетителите. Извонредниот панорамски поглед на Скопје и интернационалната
Локално

Масовна тепачка во ресторан во Градско

Никола Осило
На 28.12.2018 година во 23,10 часот во Полициската станица Велес, С.Ќ. (56) од Велес, пријавила насилство во ресторан лоциран на улицата „Александар Македонски“ во Градско,
ЖИВОТ

Кој е ресторанот со најдобар бургер во Скопје

Редакција
Натпреварот „Burger Wars“ спроведен од Reborn.mk, на кој ресторани се натпреваруваа за титулата „Најдобар бругер во Скопје“, официјално заврши во недела (16 декември). Ресторанот победник
CHECK IN ТОП СТОРИИ

(Галерија) Се отвори нов ресторан „Лантерн“ во Дебар Маало

Редакција
Во пријатен и свечен амбиент, на 12 декември, на добро познатата улицa Боемска 2 беше отворен ресторанот„Лантерн“, ново место каде што скопјани ќе имаат можност
Политика ТОП СТОРИИ

(Видео) Груевски снимен во познат и скап ресторан во Будимпешта

Редакција
Азилантот Никола Груевски во Будимпешта е снимен од екипа на унгарскиот портал „24.ху“ како руча во познат и скап унгарски ресторан. Според снимката на порталот,
Локално

Детали за пожарот во кој изгоре ресторанот „Мечка“ во Дебар Маало: Две лица под истрага

Редакција
Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кривично дело – Тешки дела против општата сигурност од чл. 292
Локално

Ресторан изгоре во скопско Дебар Маало, а запалени биле и патнички возила

Редакција
Ресторан на улицата „Дане Карпчев“ бр. 1 во скопската населба Дебар Маало ноќеска околу три часот изгоре во пожар. Опожарени се 250 метри квадратни површина.
Бизнис ТОП СТОРИИ

Американски КФЦ доаѓа во Македонија: Првите ресторани ќе ги отвори во Скопје и Тетово

Редакција
Првите два ресторана на американскиот бренд КФЦ ќе бидат отворени во Скопје и Тетово на 14 септември годинава, најави сопственикот на лиценцата Фатмир Зимбери на