еМагазин

Tag : резултати

Македонија

Заев верува дека новите министри ќе ги продолжат политиките кои даваат резултати

Редакција
Премиерот Зоран Заев на почетокот на денешната собраниска седница, на чиј на дневен ред е изборот на новите министри, изрази уверување дека предложените министри ќе
Бизнис

Раст на продажбата на „Тиквеш“ на домашниот и на странските пазари

Редакција
Трендот на позитивни деловни резултати на Винарската визба „Тиквеш“ остварен во изминатите години, продолжува и во првиот квартал од оваа година, информираат од компанијата. Во
Свет

Над 300 починати во Индонезија поради премор од рачно броење гласачки ливчиња

Редакција
Единаесет денови откако во Индонезија се одржаа најголемите еднодневни избори во светот, над 300 луѓе од изборната администрација починаа, повеќето од болести причинети од премор
Македонија

Обработени 16,88% од гласовите: Пендаровски 41,77, Силјановска 38,69 и Река 15,65%

Редакција
Според првичните резултати објавени на веб страницата на ДИК од обработени 16,88 отсто од гласовите, води претседателскиот кандидат на СДСМ и Коалицијата Стево Пендаровски со
Македонија ТОП СТОРИИ

Сите детали за гласањето, броењето на гласовите, резултатите и како да поднесете жалба

Редакција
На 3.480 избирачки места во Републикава и на 32 во странство на шестите претседателски и предвремените локални избори за градоначалник на Охрид, Дебар и Ново
Бизнис

Македонски Телеком лани ја зголеми нето добивката за 2,5%

Редакција
Македонски Телеком бележи позитивни трендови во работењето во 2018 година. Приходите од продажба на крајот од 2018 година бележат зголемување за 2 отсто, зголемена е
Македонија ТОП СТОРИИ

ДИК: До 13 часот излезноста на референдумот 16%

Редакција
Од Државната изборна комисија (ДИК) на третата прес конференција информираа дека до 13 часот излезноста на референдумот е 16%, од обработените податоци од 90,24% од
Македонија

Петер: Не бидете себични и гласајте, па потоа жалете се за резултатот

Редакција
Претседателот на Советот на странски инвеститори во Македонија и претседател на Управниот одбор на ЕВН, Штефан Петер денеска на прес-конференција во Стопанската комора го кажа
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Може ли да бидат хакнати резултатите од престојниот референдум за името

Редакција
Пред неколку дена Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии (ИФИМЕС) од Љубљана, Словенија, објави анализа во која има истражување на јавното мислење за престојниот