еМагазин

Tag : резултати

Бизнис ТОП СТОРИИ

Забележителен раст на приходите, инвестициите и добивката на Реплек во првиот квартал од 2024 година

Редакција
Со раст на оперативните приходи од 25%, на обемот на инвестиции и на добивката во првото тримесечје споредено со истиот период минатата година, „Реплек АД“...
Македонија ТОП СТОРИИ

Течат роковите од 48 часа за приговори од учесниците во изборите

Редакција
Tечат роковите од вкупно 48 часа за учесниците на изборите да поднесат приговори за евентуални неправилности поврзани со изборниот ден. На трите избирачки места во...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Реплек најавува уште поголем раст во 2024 година

Редакција
„Реплек АД“ и во 2023 година продолжи со стратегијата на зајакнување на пазарните позиции, производното портфолио како и промоцијата на потенцијалите што придонесе годината да...
Бизнис

Компанијата dm дрогерие маркт остварува нови рекордни деловни резултати во својата 11-та година на македонскиот пазар

Редакција
Компанијата dm дрогерие маркт со промет од 2,45 милијарди денари и раст од 36,6 % одбележува 11 години деловно работење на македонскиот пазар, информираат од...
Македонија

Објавени резултатите од Конкурсот за сместување ученици во ученичките домови во 2023/2024

Редакција
Министерството за образование и наука (МОН) ги објави резултатите од Конкурсот за сместување ученици во ученичките домови во учебната 2023-2024 година. На веб-страницата на МОН...
Македонија ТОП СТОРИИ

Македонија нема да ги признае резултатите од референдумите за отцепување на Украина, порача Османи

Редакција
Македонија нема да ги признае резултатите од референдумите за отцепување на Украина, порача шефот на дипломатијата Бујар Османи. Според него, референдумите се манипулативни и преседан,...
Спорт

Златен медал за македонскиот карате-тим на Универзијадата во Полска

Редакција
Машката екипа на македонската универзитетска карате репрезентација освои злато во борби на Европската Универзијада во Лоѓ, Полска. Карате-тимот составен од Петар Заборски, Петар Спасеновски, Давид...
Македонија ТОП СТОРИИ

Резултати од државната матура: Средната оценка од екстерните испити е 3,78 и е повисока од лани

Редакција
Првичните резултати од двата екстерни испита од годинашната државна матура се пратени до училиштата, а денеска напладне ги објави и Државниот испитен центар (ДИЦ) и...
Спорт ТОП СТОРИИ

Mакедонските атлетичари Ивановски, Стојоски, Трајковски и Поп Арсова со импресивни резултати на европски и балкански натпревари

Редакција
Изминатиот викенд долго ќе се памети за македонската атлетика. Дарио Ивановски стана атлетски шампион на Европско првенство (ЕП) за мали земји. Најдобриот македонски атлетичар, Ивановски...
Бизнис

„Реплек АД“ со раст на приходите од продажба за 5,7 отсто во првиот квартал од годината

Редакција
Во првиот квартал од 2022 година „Реплек АД“ оствари раст на приходите од продажба од 5,7 отсто во споредба со истиот период минатата година, информираат...