еМагазин

Tag : Рубин Земон

Македонија

Рубин Земон седна на пратеничкото место на Томислав Тунтев

Никола Осило
Собранието на Република Македонија на денешната 75. седница го верифицираше мандатот на пратеникот Рубин Земон. Од вкупно 97 присутни пратеници во собраниската сала „за“ верифицирање
Македонија

Тунтев повеќе не е пратеник, ќе биде директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство

Редакција
Претседателот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери на денешната пленарна седница ја констатира оставката на пратеникот и координатор на пратеничката група на СДСМ, Томислав