еМагазин

Tag : талир

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Каков имот пријавил судијата Осман Шабани

Редакција
еМагазин стартува серијал во кој ќе Ви пренесеме каков имот пријавиле судии и обвинители, актуелни во неколку судски спорови, кои се во фокусот на македонската
Македонија

Осман Шабани ќе го води случајот „Талир“ на СЈО

Редакција
Предметотот со КОК бр. 3/19 од обвинителството означен како „Талир“ оформен по одобрен обвинителен акт на Јавното обвинителство за гонење кривични дела поврзани и кои
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: „Талир“ уште еден обид за политички притисок за замолчување на партијата во пресрет на уставните измени

Редакција
Фабрикуваното обвинение за случајот „Талир“ кое според информациите во медиумите е прифатено од Кривичниот суд е уште еден обид за груб политички притисок за брутално
Македонија ТОП СТОРИИ

На Груевски, Божиновски, Јанакиески и Димовски ќе им се суди за „Талир“

Редакција
Во целост е одобрено обвинението за случајот „Талир“ од Советот за оценка на обвинителен акт при Одделението за гонење организиран криминал и корупција при скопскиот Кривичен
Македонија

Кривичен суд: Се уште не е донесено решение за оценка на обвинителните акти за „Талир“

Редакција
Советот за оценка на обвинението поднесено од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за предметот „Талир“ одржа јавна седница  во присуство на странките, но до овој момент се
Македонија ТОП СТОРИИ

Избеганиот азилант Груевски доби притвор од 30 дена за „Талир“ на СЈО

Редакција
Kривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје, постапувајќи по предлог на Јавното обвинителство за гонење кривични дела
Македонија ТОП СТОРИИ

СЈО: Груевски и Божиновски му овозможиле на „Бетон“ бесправно да го изгради седиштето на партијата

Редакција
СЈО за предметот „Талир“ поднесе обвинение за изградба на седиштето на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ  против обвинетите Никола Груевски и Кирил Божиновски, кои со злоупотреба на
Македонија

СЈО поднесе обвиненија против Груевски, Божиновски, Јанакиевски, Илија Димовски за незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ

Редакција
СЈО поднесе обвинение за незаконското финансирање на политичката партија ВМРО-ДПМНЕ против шест физички лица и едно правно лице и тоа: лицето Никола Груевски за сторено
Македонија ТОП СТОРИИ

СЈО поднесе две обвиненија за предметот „Талир“, за незаконско финансирање на ВМРО-ДПМНЕ и за изградба на седиштето на партијата

Редакција
Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите денес до Основниот суд Скопје 1 –
Македонија

Судот ја одби жалбата на ВМРО ДПМНЕ за одмрзнување на имотот на партијата

Редакција
Недвижниот имот на ВМРО-ДПМНЕ кој се состои од 69 објекти, меѓи кое е и седиштето на партијата, остануваат замрзнати, информираат од Основниот суд Скопје 1, откако