еМагазин

Tag : Тесла

Свет

Милијардерот Илон Маск го продава речиси целиот свој имот

Редакција
Канадскиот милијардер Илон Маск планира да го продаде речиси целиот свој имот, напиша денеска тој на својот твитер-профил. – Го продавам речиси целиот свој имот....
Свет

Илон Маск поднесува оставка од позицијата претседател на УО во Тесла и ќе плати казна од 20 милиони долари

Редакција
Основачот на компанијата Тесла, Илон Маск, постигна договор со Агенцијата за надзор на пазарот на хартии од вредност на САД (SEC), која го обвинува за...
Свет

Истрага за измама против „Тесла“ и Илон Маск

Редакција
Американската Комисија за хартии од вредност (СЕЦ) соопшти дека отпочнала истрага против автомобилската компанија „Тесла“ и нејзиниот директор Илон Маск поради измама. Истрагата е заснована...
Свет

(ВИДЕО) Првиот човек на Тесла, Илон Маск на интервју во живо запали џоинт, акциите на компанијата паднаа за 7%

Редакција
Акциите на Тесла паднаа за седум проценти, откако директорот Илон Маск при интервју запали џоинт. Маск разговараше со комичарот Џо Роган и во текот на...
Свет

Акциите на „Тесла“ со огромен раст по изјавата на Илон Маск дека размислува компанијата да ја претвори во приватна фирма

Редакција
Главниот извршен директор на „Тесла“, Илон Маск најави дека размислува да ја претвори компанијата во приватна фирма, набрзо откако се појави информација дека фонд од...