еМагазин

Tag : топол бран

ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Топлиот бран ќе трае до среда: Сончево и многу топло време и денеска

Редакција
Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Од четврток топол бран, температури над 40 степени

Редакција
Од четврток до недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топол бран и во поголем дел од земјава ќе биде активирано портокалово ниво...
ЖИВОТ ТОП СТОРИИ

Нов топол бран до крајот на неделава: Oд среда над 40 степени

Редакција
Под влијание на топла воздушна маса од југ, од денеска до крајот на оваа седмица времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој...