еМагазин

Tag : Трифун Костовски

НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Ќе успее ли Трифун Костовски да ја извади Еуростандард банка од потешкотии?

Редакција
Дали ќе успее ли еден од најпознатите македонски бизнисмени Трифун Костовски да ја извади од потешкотии неговата Еуростандард банка е дилема која се наметна откако...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Комерцијална нема да ја купи Еуростандард банка, но му даде кредит од 10 милиони евра на Трифун Костовски

Редакција
Во врска со претходната објава на Комерцијална банка АД Скопје за разгледување на можноста за стекнување акции издадени од Еуростандард банка АД Скопје, Комерцијална банка...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Од расадник за милионери до стечај: Тажен крај за „Технометал Вардар“

Никола Осило
Трифун Костовски, Минчо Јорданов, Ристо Гуштеров… Ова се само дел од познатите македонски бизнисмени на кои заедничка нишка им е „Технометал Вардар“. Тие како и...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Колку пари ќе бара Трифун Костовски од Хари Костов за продажба на Еуростандард на Комерцијална банка?

Никола Осило
По искажаниот интерес од Комерцијална банка за купување на Еуростандард банка се наметнува прашањето каков бенефит би имала една од најголемите банки во земјава од...
Забава

(Фото) Трифун Костовски промовираше нови песни

Редакција
Бизнисменот, филантроп и поранешен градоначалник на Скопје, Трифун Костовски синоќа промовираше нов албум. Текстовите на песните се на Огнен Неделковски и Александар Митевски. Во присуство...