еМагазин

Tag : улоги

Македонија

(Видео) Незаборавни улоги на Ванчо Петрушевски

Никола Осило
Во несреќен случај денеска животот го загуби актерот Ванчо Петрушевски, кој остави длабок белег во македонската театарска, филмска и тв сцена со стотици одиграни улоги.