еМагазин

Tag : управен одбор

Бизнис ТОП СТОРИИ

Ќерката на Светозар Јаневски, Драгана, отповикана од УО на Тиквеш

Редакција
Од Тиквеш АД Кавадарци преку Македонската берза информираа дека со Одлука на Надзорниот одбор се отповикани двајца членови на Управниот одбор (УО) на винарската визба....
Бизнис ТОП СТОРИИ

Кој сѐ е член на Управниот одбор на Комерцијална банка

Редакција
На членовите на Управниот одбор (УО) на Комерцијална банка АД Скопје, Илија Илоски, Билјана Максимовска Поповиќ и Никола Џамбазовски им е продолжен мандатот, информираа од...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Илоски, Максимовска Поповиќ и Џамбазовски остануваат во Управниот одбор на Комерцијална банка

Редакција
Од Комерцијална банка АД Скопје преку Македонската берза информираат дека од 11. јуни продолжен е мандатот на постојните членови на Управниот одбор на Банката –...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Колкава плата имал лани Светозар Јаневски, Тиквеш ги објави примањата на Управниот одбор

Редакција
Тиквеш АД Кавадарци традиционално во Годишниот извештај за работењето лани, објавен преку Македонската берза, ги објави примањата на Управниот одбор (УО). Претседателот на УО, Светозар...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Мукаетов и членови на УО на Алкалоид купија акции на компанијата

Редакција
Од Алкалоид АД Скопје преку Македонската берза информираа дека Живко Мукаетов, претседател на Управниот одбор (УО) и генерален директор, се стекнал со 300 обични акции...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Зоран Јовановски не е повеќе член на Управниот одбор на Тиквеш

Редакција
Акционерското друштво за производство и промет на вино, винарската визба Тиквеш експорт – импорт АД Кавадарци преку Македонската берза информираше дека по поднесена оставка од...
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

Кои се членовите на Управниот одбор на Фондот за иновации за кои Антикорупциска бара разрешување поради незаконско доделување гранотови на внукот на Ахмети

Редакција
Освен разрешување на директорот на Фондот за иновации технолошки развој (ФИТР), Фестим Халили, поради сомневање за незаконско доделување грантови во вредност од 81 илјада евра...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Милан Кораќ избран за претседател на Управниот одбор на М-НАВ

Редакција
Новиот секторски извршен директор на државното акционерско друштво Македонска навигација (М-НАВ), Милан Кораќ е избран за претседател на Управниот одбор на Друштвото, информираа од таму...
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ирена Јакимовска и Анита Блажевска нови подпретседатели на Стопанската комора

Редакција
Ирена Јакимовска, сопственичката на текстилната компанија „Комфи Ангел“ од Прилеп и Анита Блажевска од „Филип Морис ТКП„ од Прилеп се новите подпретседатели на Стопанската комора....
Бизнис

Гордана Балтовска реизбрана за член на Управниот одбор на Стопанска банка Битола

Редакција
Од Стопанска банка АД Битола преку Македонската берза информираат дека за член на Управниот одбор на Банката повторно е назначена Гордана Балтовска. За член на...