еМагазин

Tag : вежби

Локално ТОП СТОРИИ

(Фото) Голема посетеност на приказот на воздухопловите, возила и опрема од вежбата „Брз одговор 23“ во Куманово

Редакција
Илјадници граѓани од Куманово, но и околината, денеска имаа прилика одблиску да видат дел од воздухопловите, возилата и опремата кои ќе бидат дел од вежбата...
Македонија

Владата донесе одлука за влез на странски вооружени сили кои ќе учествуваат во воена вежба

Редакција
Владата денеска донесе одлука за влегување и престој на странски вооружени сили на територијата на државата за учество на вежбата „Immediate Response – 23“. Од...
Македонија

Вооружените сили на САД, дел од мисијата КФОР на Косово, ќе вежбаат на „Криволак“

Редакција
Во периодот од 20 – 26 август на армискиот полигон „Криволак“, припадници на Вооружените сили (ВС) на САД кои се дел од мисијата КФОР во...
Свет ТОП СТОРИИ

НАТО започна поморска вежба во Балтичкото море, на која ќе учествуваат и Шведска и Финска

Редакција
НАТО вчера ја почна поморската вежба во Балтичкото Море – „БАЛТОПС 22“, што ќе трае речиси две недели и на која ќе учествуваат повеќе од...
Бизнис

Комисијата за заразни болести предлага вежбалните, фитнес центрите и теретаните да почнат со работа

Редакција
Главниот координативен кризен штаб го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести и врз основа на епидемиолошките текови и состојби во државата, намалување на бројот...
ЖИВОТ

Како да правите респираторна гимнастика во време на пандемија со Ковид-19

Редакција
Институт за физикална медицина и рехабилитација – Скопје изработи прирачник со корисни совети за респираторна гимнастика во време на пандемија со Ковид-19. „Нарушувањето на функциите...
БАШ НИ Е ЌЕФ

Со Spinning® сесија и Slackline натпревар во одржување баланс викендов во спортска атмосфера се одржа HFWE #5  

Редакција
Со насмевка и во спортски дух, викендов се вртеше велосипед и се одеше на лента на петтиот по ред „Health, Fitness & Wellness Expo“ кој...
БАШ НИ Е ЌЕФ

(Галерија) Македонските „тигри“ најспремни во светот во брзо и прецизно пукање

Редакција
Во период од 14 до 20 април, во главниот град на Јордан, Аман, припадници на Единицата за специјални задачи Тигар, учествуваат на 11 меѓународен натпревар...