еМагазин

Tag : Винчини

Бизнис

„Макпрогрес“ отвори Центар за развој и Прогресив академија во Виница: Нови патишта за успехот во регионот

Редакција
„Макпрогрес“, еден од водечките производители на кондиторски производи во Југоисточна Европа, отвори Винчини центар за развој и Прогресив академија во Виница, информираат од компанијата. Повеќе...
Забава

(Фото+Видео) Лила Филиповска: Биди горда што си жена

Редакција
Со пораката „Биди горда што си жена” тимот на Винчини заедно со Лила Филиповска имаше мисија да им го разубави денот на голем број дами...
ЖИВОТ

Израдувајте ги вашите дечиња со најубавите производи од „Винчини“

Редакција
За време на новогодишните и божиќните празници, христијаните ширум светот го слават раѓањето на Исус Христос. Традиционални божиќни декорации ги красат плоштадите на градовите и...